1
/
of
4
My Store
Life Skills Math- Hands-On Math in the Garden
Life Skills Math- Hands-On Math in the Garden
Regular price
$7.00 USD
Regular price
Sale price
$7.00 USD
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
Units:
- Plan and Plant your garden
- Grow your Garden
- Harvest your garden
Standards:
- Organize & Categorize
- Measure
- Writing numbers
- Add and multiply numbers
- Writing numbers
- Comparing numbers
- Count & Use money
- Graph Data
- 1:1 Correspondence
- Tell time
- Counting and Skip counting
- Understanding place value
Share



